Hakkımızda

Hakkımızda
ELMOS OTOMASYON LTD.ŞTİ.
 
Elmos otomasyon (Elektronik Makine Otomasyon Sanayi) Her biri branşında kendini ispatlamış dört kişilik mühendis ekip tarafından ortaklaşa kurulmuş  limited  şirkettir.
 Kayseri 1. Organize Sanayi Bölgesinde mukim 1000m2 kapalı alana sahip fabrikası ile faaliyet göstermektedir.Bünyesinde bulundurduğu Bilgisayar,Elektronik ve Mekatronik Mühendisleri ayrıca Tekniker/Teknisyen kadrosu ile sektördeki rakiplerinden her zaman önde olmayı hedeflemektedir. Aynı zamanda Ar-GE depertmanında yetiştirmek üzere yarı zamanlı  Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencisi,Meslek lisesi ve Meslek yüksek okullarından stajyer öğrencileri istihdam etmektedir. Faaliyet alanı olarak Makina Tasarım ve otomasyonu, Üretim ve depolama otomasyonu,Akışkan kontrol otomasyonu,Hava ve gaz kontrol otomasyonu,Scada sistemleri ile verimliliğin elektronik olarak izlenmesi,veri toplanması değerlendirme ve raporlama yapmaktadır. İşin kapsamına göre müşteri talepleri doğrultusunda fizibilite hazırlayıp müşteri için uygun inovasyon seçeneğini sunmak bu bağlamda gerekli projeleri çıkarmak, anlaşma sağlandığında kullanılacak  ürünlerin tedariki, montajı ve yazılımlarının yapılmasını içerir. Daha sonraki aşamada ise tamamlanan projenin ihtiyacı varsa Ar-Ge çalışmasını yapmak ve sektördeki benzer ihtiyaçları olan müşterileri tarayıp referansları aracılığı ile aynı çözümü ulaştırmayı amaçlamaktadır.
Bütün bunların yanı sıra, Türkiye genelinde harcanan elektrik enerjisinin %20’sinin İçme suyu ve Kanalizasyon sistemleri için tüketildiği göz önünde bulundurulduğunda, gururumuz olan TÜBİTAK destekli KORU1000 projesinin elektronik devre, montaj ve yazılımı ayağını firmamız oluşturmaktadır. KORU1000 sistemi "kuyu otomasyonu, terfi merkezi otomasyonu, depo otomasyonu, dağıtım ve hidrofor otomasyon"sistemleri ve bunların dünyanın herhangi bir yerinden izlenmesi ve kontrolünü içermektedir.
 Bütün bu operasyonlar için gerekli olan ileri teknoloji ürünlerin yurt içi ve yurt dışı tedariki, montajı, yazılımı ve eğitimlerinin verilmesi deneyimli personelimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Sistemimiz mekanik tesisat, bilgisayar sunucu hizmetleri, inşaat hizmetleri gibi iş kollarını içerdiğinden alanında uzman çözüm ortaklarımız ile birlikte yapılmaktadır. Belediyeler, Belediyelere ait su ve kanalizasyon işletmeleri, DSİ, Sulama birliği kooparatifleri, Organize Sanayi  Bölge Müdürlükleri, bol miktarda su ihtiyacı olan büyük işletmeler hedef kitlemizi oluşturmaktadır.
 
Fabrikanız , işletmeniz ve üretiminizin otomatikleştirilmesi, insan gücüne bağımlılığın azaltılması ,  verimlilik artışı konularında bütün sektörlerde çözüm ortağınız olmaya hazırız...